e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Trawersy na wózek widłowy

Trawersa Jest sprzętem, który zalicza się do grupy osprzętu dźwignicowego – narzędzi pomocniczych, usprawniających transport ładunków różnego typu we wszystkich gałęziach przemysłu. Szczególnym rodzajem trawers są trawersy na wózek widłowy, kompatybilne z większością standardowych wózków dostępnych na rynku.    Trawersy na wózek widłowy – konstrukcja i rodzaje Trawersy na wózek widłowy mają konstrukcje zb...
Wyświetlane 20 z 16 wyników
Trawersy na wózek widłowy (16)

Trawersy na wózek widłowy

Trawersa

Jest sprzętem, który zalicza się do grupy osprzętu dźwignicowego – narzędzi pomocniczych, usprawniających transport ładunków różnego typu we wszystkich gałęziach przemysłu. Szczególnym rodzajem trawers są trawersy na wózek widłowy, kompatybilne z większością standardowych wózków dostępnych na rynku. 
 

Trawersy na wózek widłowy – konstrukcja i rodzaje

Trawersy na wózek widłowy mają konstrukcje zbliżoną do trawers dźwignicowych – z jedną zasadniczą różnicą. Podczas gdy trawersy dźwignicowe przystosowane są do podwieszenia na haku dźwignicy – żurawia bądź suwnicy  – trawersy na wózek widłowy posiadają konstrukcję umożliwiającą zamocowanie ich na widłach wózka widłowego. Trawersy tego typu albo pasują na każde widły, albo są dodatkowo przystosowane do konkretnych ich rozmiarów. W tej grupie osprzętowej oferujemy zarówno trawersy belkowe, jak i ramowe, z hakami stałymi i regulowanymi, z różną ilością punktów podczepienia ładunku. Szeroki wybór modeli z pewnością pozwoli dobrać sprzęt adekwatnie do istniejących potrzeb transportowych. 
Przy wyborze i zamawianiu trawersy na wózek widłowy warto kierować się kilkoma czynnikami, które będą miały istotny wpływ na późniejsze użytkowanie sprzętu:
 • rodzaj i parametry przenoszonych ładunków,
 • tryb mocowania ładunku na trawersie,
 • rodzaj i wielkość wideł wózka,
 • częstotliwość wykonywanej pracy transportowej.
W przypadku, gdy ładunek nie posada punktów zaczepowych, warto rozważyć opcję zamówienia dedykowanego uchwytu transportowego. Uchwyty na wózek widłowy w ofercie Ehak24.pl są dostosowane do konkretnych ładunków i znacznie ułatwiają ich pochwyt oraz odkładanie. 
 

Zastosowanie trawers na wózek widłowy

Trawersy na wózek widłowy stosowane są najczęściej tam, gdzie powszechnie używa się wózków widłowych w komunikacji na terenie całego zakładu. Ich wielką zaletą jest uniwersalność zastosowań oraz możliwość bezpiecznego przemieszczenia ładunku w każde miejsce dostępne dla wózka widłowego. Wadą tego typu rozwiązań jest ograniczony gabaryt i udźwig zestawu wózka i trawersy, a także ograniczona wysokość podnoszenia oraz konieczność zachowania wolnej drogi dojazdowej w wymagane miejsca. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w transporcie ładunków na niewielkie dystanse tam, gdzie nie ma możliwości ani potrzeby stosowania dużych dźwignic, takich jak suwnice czy żurawie. Wózki widłowe sprawdzają się również w transporcie między halą a placem zakładowym i praktycznie nie ma opcji, które mogłyby spełniać to zadanie z podobną funkcjonalnością. 
 

Trawersy na wózek widłowy – zasady używania

Zasady używania trawers na wózek widłowy są stosunkowo oczywiste, należy jednak bezwzględnie trzymać się kilku z nich:
 • nigdy nie przekraczaj udźwigu trawersy na wózek widłowy, nawet jeśli udźwig wózka jest większy,
 • dokładnie mocuj trawersę na widłach wózka, by zapobiec jej zsunięciu się z wideł razem z ładunkiem, 
 • zachowuj szczególną uwagę, przechodząc w pobliżu obciążonego wózka z trawersą,
 • nigdy nie przechodź pod ładunkiem zawieszonym na trawersie,
 • nie pozostawiaj wózka z podwieszonym ładunkiem bez nadzoru operatora,
 • nie ciągnij po ziemi ładunku podwieszonego na trawersie,
 • zapobiegaj bujaniu się ładunku podczas transportowania.
 

Przeglądy i konserwacja trawers na wózek widłowy

Trawersy na wózek widłowy, podobnie jak osprzęt dźwignicowy z innych grup asortymentowych, wymagają stałej kontroli stanu i możliwości pracy. Przed każdym użyciem sprzętu należy przeprowadzać kontrolę wzrokową, wykrywając  pęknięcia, przerdzewienia czy zniekształcenia konstrukcji trawersy bądź łańcuchów czy haków, które są szczególnie narażone na uszkodzenia i wymagają wyjątkowej uwagi. 
Raz na 12 miesięcy trawersę na wózek widłowy należy poddać specjalistycznemu przeglądowi – zajmują się tym firmy, które posiadają odpowiednie uprawnienia. Wszystkie zauważone usterki oznaczają natychmiastowe wycofanie trawersy z eksploatacji oraz konieczność przeprowadzenia naprawy. 
 

E-hak24.pl 

W ofercie sklepu E-hak24 umieściliśmy szeroki asortyment trawers na wózek widłowy, spośród którego bez problemu można dobrać sprzęt odpowiadający istniejącym potrzebom. Wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokojakościowych materiałów oraz opatrzone wszystkimi koniecznymi certyfikatami.  Nasz wykwalifikowany zespół służy pomocą w dopasowywaniu urządzeń oraz doradza w zakresie jego eksploatacji. 
0
Lista
0
Koszyk