+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Zawiesia linowe 3-cięgnowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia linowe 3-cięgnowe

To jeden z rodzajów zawiesi cięgnowych z lin stalowych. Wykorzystywane są w czynnościach transportowych w podnoszeniu i przemieszczaniu ładunków wymagających podczepienia w trzech punktach. 
 

Zastosowanie zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe trzycięgnowe, podobnie zresztą jak zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe, są rodzajem zawiesi stosunkowo rzadko używanym w procesach transportowych. Wykorzystywane są głównie do chwytania i podnoszenia kręgów stalowych i betonowych, które wymagają podpięcia na specjalistycznych uchwytach do kręgów w trzech miejscach. Są również stosowane w innych okolicznościach, jednak zdecydowanie częściej wybierane są bardziej uniwersalne zawiesia dwucięgnowe oraz czterocięgnowe. 
 

Budowa i zalety zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe 3-cięgnowe produkowane są z ocynkowanych lin stalowych z rdzeniem włókiennym, zaciskanych z użyciem tulejek aluminiowych. Składają się z trzech odcinków liny (cięgien), połączonych ogniwem zbiorczym, przystosowanym do zawieszenia zawiesia na haku dźwignicy. Każde z cięgien zakończone jest elementem chwytnym, którego rodzaj uzależniony jest od zapotrzebowania transportowego. W ofercie Ehak24 proponujemy:
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami bezpiecznymi,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami kontenerowymi, 
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone hakami obrotowymi, 
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone szaklami,
  • zawiesia linowe 3-cięgnowe zakończone pętlami.
Dzięki swojej budowie zawiesia linowe 3-cięgnowe charakteryzują się cechami, które decydują o ich wyborze w procesach transportowych. Przede wszystkim – są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki zewnętrzne. Są lżejsze od zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych o analogicznym dopuszczalnym obciążeniu roboczym, a także – znacznie tańsze. Wymagają jednak więcej miejsca do magazynowania oraz są bardziej podatne na uszkodzenia, szczególnie w transporcie ładunków o ostrych krawędziach.
 

Przeglądy zawiesi linowych 3-cięgnowych

Zawiesia linowe 3-cięgnowe, podobnie jak wszystkie inne typy zawiesi, wymagają regularnych przeglądów. Ich stan powinien być kontrolowany w trzech trybach:
  • przed pierwszym zastosowaniem, 
  • przed każdym zastosowaniem w ramach przeglądu bieżącego, 
  • co 12 miesięcy w ramach przeglądu rocznego. 
Podczas przeglądów bieżących zawiesi linowych 3-cięgnowych należy sprawdzać ich stan pod kątem przetarć, zerwanych nici liny czy przerdzewień. Podstawą do wycofania zawiesia linowego trzycięgnowego z eksploatacji są również wszelkie zniekształcenia elementów zakończeniowych – haków albo szakli. Co 12 miesięcy zawiesia linowe powinny być poddawane specjalistycznemu przeglądowi przez osoby przeszkolone w tym kierunku. Rezultaty każdego badania rocznego muszą być notowane w dzienniku konserwacji, a data następnego badanie – umieszczana na tabliczce dołączonej do zawiesia.
 

Ehak24

Sklep Ehak24 oferuje różne rodzaje zawiesi 3-cięgnowych – zawiesia linowe, łańcuchowe oraz pasowe. Proponujemy również szereg usług z zakresu przeglądów oraz napraw zawiesi linowych i łańcuchowych. Nasi eksperci służą wsparciem technicznym podczas właściwego doboru produktów oraz w trakcie ich późniejszej eksploatacji. 
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy