+48 519 367 121

Wózek taczkowy, wózek dwukołowy magazynowy - jak wybrać?

Wózki magazynowe to sprzęt ułatwiający proste prace związane z przetransportowaniem niedużych ładunków na niewielką odległość. Jednym z rodzajów wózków magazynowych są wózki taczkowe, pozwalające na transport ładunków o masie do 250 kg.

Wózki taczkowe mają prostą, wykonaną ze stali konstrukcję, składającą się z platformy do umieszczenia ładunku oraz ramy z uchwytami. Są malowane metodą proszkową, co zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz korozją. Wózek taczkowy może być wyposażony w zestaw kołowy dobrany odpowiednio do warunków, w jakich będzie używane urządzenie. 

W ofercie Ehak24.pl dostępne są również wózki taczkowe o rozbudowanej funkcjonalności, np. z możliwością rozłożenia wózka do postaci wózka platformowego, a także ze składanymi bocznymi skrzydłami czy z zabezpieczeniem ze stalowej siatki.  

Wózki taczkowe dostępne są również w wersji przystosowanej do poruszania się po schodach, dzięki czemu znacznie prostsze staje się przemieszczanie towarów pomiędzy piętrami.

 
Rys. 1. Prosty model wózka taczkowego.

Rys. 2. Wózek taczkowy ze składną platformą

Praktyczne zalety wózków taczkowych:

 • wytrzymała konstrukcja spawana z rur stalowych bądź aluminiowych,
   
 • nieduża waga wózka oraz łatwość obsługi,
   
 • uchwyty zabezpieczone rękojeścią ochronną ułatwiającą obsługę,
   
 • zabezpieczenie antykorozyjne,
   
 • różne rozmiary platformy,
   
 • możliwość dostosowania zestawu kołowego do typu nawierzchni,
   
 • do transportu ciężkich kartonów, pojemników, skrzynek, worków, sprzętu AGD, gazet oraz wszelkich innych niedużych ładunków,
   
 • wyposażenie w składane ramy,  siatkę zabezpieczającą bądź inne elementy usprawniające transport oraz zabezpieczające ładunek.Co należy uwzględnić przy doborze modelu wózka taczkowego?

 • ciężar przewożonych ładunków, do którego należy dobrać udźwig (ładowność) wózka,
   
 • wielkość najczęściej transportowanych towarów, a tym samym wielkość platformy wózka,
   
 • rodzaj nawierzchni, na jakiej będzie używany wózek – od jej rodzaju zależy dobór zestawu kołowego z kołami pełnymi bądź pneumatycznymi,
   
 • potrzebę używania wózka taczkowego do transportu pomiędzy piętrami – należy wówczas wybrać wózek w wersji schodowej, wyposażony w odpowiedni zestaw kołowy,
   
 • dodatkowe funkcjonalności, które mogą być przydatne podczas używania wózka, np. możliwość złożenia ramy, obecność siatki zabezpieczającej ładunek czy opcja zmiany wózka w wózek platformowy.

   

W ofercie Ehak24.pl dostępne są również inne rodzaje wózków magazynowych o konstrukcji podobnej do wózków taczkowych. Są to wózki przystosowane do transportu określonych ładunków, takich jak butle z gazem (wózek spawalniczy, wózek do butli) czy beczki stalowe i plastikowe (wózek do beczek).

Wózki taczkowe to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć nie tylko w sytuacjach prac prowadzonych w magazynach, halach produkcyjnych czy warsztatach. Doskonale sprawdzają się również jako lekkie, poręczne narzędzie do przewozu kartonów, paczek, worków, skrzynek, a także urządzeń AGD takich jak pralka czy lodówka. Mogą okazać się pomocne we wszelkiego rodzaju pracach domowych związanych z transportem, przeładunkiem czy załadunkiem przedmiotów, a także innych czynnościach gospodarczych i ogrodowych. W wielu przypadkach są rozwiązaniem sprzyjającym zdrowiu i bezpieczeństwu pracujących osób.


Rys. 3. Wózek taczkowy schodowy

 

 

Polski Techniczny Sklep Internetowy