e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Rodzaje wózków magazynowych w E-hak– wózki taczkowe, spawalnicze

Wózki magazynowe to sprzęt ułatwiający proste prace związane z przetransportowaniem niedużych ładunków na niewielką odległość. Jednym z rodzajów wózków magazynowych są wózki taczkowe, pozwalające na transport ładunków o masie do 250 kg.
 
Wózki taczkowe mają prostą, wykonaną ze stali konstrukcję, składającą się z platformy do umieszczenia ładunku oraz ramy z uchwytami. Są malowane metodą proszkową, co zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz korozją. Wózek taczkowy może być wyposażony w zestaw kołowy dobrany odpowiednio do warunków, w jakich będzie używane urządzenie. 
 
W ofercie Ehak24.pl dostępne są również wózki taczkowe o rozbudowanej funkcjonalności, np. z możliwością rozłożenia wózka do postaci wózka platformowego, a także ze składanymi bocznymi skrzydłami czy z zabezpieczeniem ze stalowej siatki.  
 
Wózki taczkowe dostępne są również w wersji przystosowanej do poruszania się po schodach, dzięki czemu znacznie prostsze staje się przemieszczanie towarów pomiędzy piętrami.
 

Praktyczne zalety wózków taczkowych:

 • wytrzymała konstrukcja spawana z rur stalowych bądź aluminiowych,
 • nieduża waga wózka oraz łatwość obsługi,
 • uchwyty zabezpieczone rękojeścią ochronną ułatwiającą obsługę,
 • zabezpieczenie antykorozyjne,
 • różne rozmiary platformy,
 • możliwość dostosowania zestawu kołowego do typu nawierzchni,
 • do transportu ciężkich kartonów, pojemników, skrzynek, worków, sprzętu AGD, gazet oraz wszelkich innych niedużych ładunków,
 • wyposażenie w składane ramy,  siatkę zabezpieczającą bądź inne elementy usprawniające transport oraz zabezpieczające ładunek.
 

Co należy uwzględnić przy doborze modelu wózka taczkowego?

 • ciężar przewożonych ładunków, do którego należy dobrać udźwig (ładowność) wózka,
 • wielkość najczęściej transportowanych towarów, a tym samym wielkość platformy wózka,
 • rodzaj nawierzchni, na jakiej będzie używany wózek – od jej rodzaju zależy dobór zestawu kołowego z kołami pełnymi bądź pneumatycznymi,
 • potrzebę używania wózka taczkowego do transportu pomiędzy piętrami – należy wówczas wybrać wózek w wersji schodowej, wyposażony w odpowiedni zestaw kołowy,
 • dodatkowe funkcjonalności, które mogą być przydatne podczas używania wózka, np. możliwość złożenia ramy, obecność siatki zabezpieczającej ładunek czy opcja zmiany wózka w wózek platformowy.
 
W ofercie Ehak24.pl dostępne są również inne rodzaje wózków magazynowych o konstrukcji podobnej do wózków taczkowych. Są to wózki przystosowane do transportu określonych ładunków, takich jak butle z gazem (wózek spawalniczy, wózek do butli) czy beczki stalowe i plastikowe (wózek do beczek).
 
Wózki taczkowe to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć nie tylko w sytuacjach prac prowadzonych w magazynach, halach produkcyjnych czy warsztatach. Doskonale sprawdzają się również jako lekkie, poręczne narzędzie do przewozu kartonów, paczek, worków, skrzynek, a także urządzeń AGD takich jak pralka czy lodówka. Mogą okazać się pomocne we wszelkiego rodzaju pracach domowych związanych z transportem, przeładunkiem czy załadunkiem przedmiotów, a także innych czynnościach gospodarczych i ogrodowych. W wielu przypadkach są rozwiązaniem sprzyjającym zdrowiu i bezpieczeństwu pracujących osób.
0
Lista
0
Koszyk