e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Haki metalowe

Haki zawiesiowe Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki wybór haków różniących się nie tylko DOR (dopuszczalnym obciążeniem roboczym), ale również konstrukcją, typem mocowania, zastosowaniem i wielkością. Wszystkie haki zostały wykonane z wysokogatunkowej stali gwarantującej wytrzymałość, niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Każdy model jest w pełni zgodny z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/W i normą europejską PN-EN-13155.  
Wyświetlane 20 z 16 wyników
Haki metalowe (16)

Haki metalowe

Haki zawiesiowe

Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki wybór haków różniących się nie tylko DOR (dopuszczalnym obciążeniem roboczym), ale również konstrukcją, typem mocowania, zastosowaniem i wielkością. Wszystkie haki zostały wykonane z wysokogatunkowej stali gwarantującej wytrzymałość, niezawodność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Każdy model jest w pełni zgodny z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/W i normą europejską PN-EN-13155.
 

Rodzaje i budowa haków

Wybór odpowiedniego haku jest uzależniony nie tylko od DOR, ale również od zawiesia, rodzaju ładunku i innych czynników. Oferujemy wszystkie najpopularniejsze typy haków wykorzystywanych w przemyśle do bezpiecznego podnoszenia, opuszczania i transportu ciężkich ładunków Proponujemy haki zawiesiowe wykonane ze stali klasy 8 wykorzystywane m.in. jako akcesoria do zawiesi łańcuchowych, linowych i tekstylnych. Haki zawiesia umożliwiają kilka sposobów montażu. Pierwszym z nich jest podczepienie zawiesia łańcuchowego przy użyciu ogniwa rozbieralnego, nazywanego również łączącym. Z kolei zawiesia linowe i tekstylne są montowane bezpośrednio do haka lub poprzez odpowiednią szeklę. Haki metalowe do zawieszania występują w wariantach z uchem i widełkami ze sworzniem. Konstrukcja tych ostatnich umożliwia montaż cięgna, bez użycia dodatkowego ogniwa łączącego. Wszystkie haki transportowe (zawiesiowe) są wyposażone w zabezpieczenie chroniące przed wypięciem ładunku, np. podczas kołysania. DOR haków z uchem zawiera się w przedziale od 1250 kg do 2200 kg. Z kolei dopuszczalne obciążenie robocze haka ze sworzniem waha się od 1120 kg do 8000 kg.
 

Solidnie i wytrzymałe haki bezpieczne

Haki bezpieczne są wykonane ze stali klasy 8 lub 10. W obu przypadkach charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet do najcięższych prac. Haki ze stali kl.8 występują w dwóch wariantach. Pierwszy to nich to haki oczkowe umożliwiające bezpieczny montaż bezpośrednio do zawiesi o różnych cięgnach. Druga wersja haka bezpieczeństwa jest zakończona widełkami, które łączy sworzeń. Z kolei haki klasy 10 są dostępne w wyłącznie z zakończeniem widełkowym.
 

Haki obrotowe zabezpieczające przed skręcaniem liny

Kolejną podgrupą asortymentową są haki obrotowe wykonane ze stali klasy 8 (wytrzymałość na rozciąganie na poziomie 800 N/mm²). Oferujemy haki z zabezpieczeniem wykorzystywane jako akcesoria zawiesi. Obrotowa konstrukcja chroni przed skręcaniem liny podczas podnoszenia, opuszczania bądź transportu ładunku. Proponujemy także haki obrotowe z łożyskiem tocznym. Dopuszczalne obciążenia robocze (DOR), w zależności od konkretnego haka obrotowego, zawierają się w przedziałach od 1120 kg do 8200 kg, od 1120 kg do 12800 kg, od 1120 kg do 12500 kg i od 1250 kg do 16000 kg.
 

Haki skracające

Oferujemy również haki skracające z zakończeniem typu oko i widełkami połączonymi sworzniem. Haki tego typu, po zamontowaniu na zawiesiu, umożliwiają szybkie i bezproblemowe skracanie cięgna zawiesi do wymaganej długości. Haki z zakończeniem w postaci widełek pozwalają na montaż bezpośrednio na cięgnie, dzięki czemu dodatkowy element łączący jest pomijany. Haki skracające łańcuchowe charakteryzują się DOR w zakresie od 1120 kg do 8000 kg lub od 2000 kg do 12500 kg.
 

Haki kontenerowe

W asortymencie naszego sklepu nie mogło również zabraknąć solidnych i wytrzymałych haków kontenerowych. Ich konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby doskonale pasować do narożnych uchwytów kontenerowych. Dopuszczalne obciążenie robocze haków kontenerowych waha się od 2000 kg do 21200 kg. Zakończenie typu ucho pozwala na montaż zawiesi z cięgnami łańcuchowymi (poprzez rozłączalne ogniwo) oraz zawiesi pasowych i linowych.
 

Haki do zawiesi pasowych

Konstrukcja haka do zawiesi pasowych z zabezpieczeniem umożliwia stosowanie pasów charakteryzujących się różną szerokością. W praktyce oznacza to uniwersalne zastosowanie. Ponadto haki do zawiesi gwarantują bezpieczny uchwyt w różnych punktach zaczepowych. Wszystkie haki dostępne w asortymencie naszego sklepu są w pełni zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu można z powodzeniem używać ich nawet w trudnych warunkach. W tej kategorii, oprócz haków, można również znaleźć zabezpieczenia chroniące przed wypięciem się ładunku. Opisywany element pasuje do wszystkich modeli klasy 8 i 10 wyposażonych w zapadkę. Prosta konstrukcja zabezpieczenia umożliwia szybką i bezproblemową wymianę.
0
Lista
0
Koszyk