e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Dociski szybkomocujące – do jakich prac się sprawdzą?

Dociski szybkomocujące – szybka rewolucja w miejscu pracy

Ciężko jest wyobrazić sobie pracę przy trwałym zespalaniu elementów bez docisków szybkomocujących. Ten  niepozorny osprzęt zasłużenie zajął czołowe miejsce wśród  specjalistycznego wyposażenia warsztatów i zakładów produkcyjnych na całym świecie.
Dobrej jakości dociski szybkomocujące to nieoceniona pomoc przy wszelakich procesach technologicznych w pracach montażowych czy – przede wszystkim – spawalniczych. Ich niewielka i poręczna konstrukcja pozwala na sprawne użycie produktu w każdych warunkach. Dociski należy dobierać indywidualnie do wykonywanych przez pracownika czynności, a także jego osobistych preferencji, dlatego tak ważna jest  możliwość szerokiego wyboru precyzyjnie zaprojektowanych elementów.
 
 

Jak dobrać najlepszy docisk szybkomocujący?

W pracach z dociskami szybkomocującymi najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo i wygoda pracownika. Praca z dobrze dobranym produktem owocuje wysoką efektywnością wykonywanych czynności i pełną satysfakcją obsługującego go pracownika. Aby to umożliwić, rozróżniamy trzy rodzaje docisków szybkomocujących, z których każdy dedykujemy innym procesom technologicznym.

Dociski szybkomocujące pionowe

Zobacz przykładowy docisk pionowy >> Rozwiązanie to rekomendujemy przy procesach, w których wymagany jest jak najlepszy dostęp do dociskanych elementów. Dociski pionowe sprawdzą się zatem przykładowo w obróbce CNC.  

Dociski szybkomocujące poziome

Zobacz przykładowy docisk poziomy >> Rodzaj docisków przeznaczony do pracy na poziomych płaszczyznach – to najlepsza metoda przy procesie frezowania czy wiercenia.

Praski dociskowe

Zobacz przykładową prasę dociskową >> Najwygodniejszy produkt przy pracy z materiałami o dużej wadze. Są gwarantem zachowania dużej dokładności przy wykonywanym procesie. Nieocenione są więc przy spawaniu i obrabianiu większości materiałów – tworzyw sztucznych, metalu czy drewna.
 
W zależności od wykonywanych czynności, należy odpowiednio dobrać modele docisków, a także ich wykonanie. Elementy wykonywane są ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Wiele modeli docisków posiada spersonalizowane akcesoria, które nie występują w innych rozwiązaniach – można odnaleźć więc dociski ze specjalnymi zaczepami, kabłąkami, o konstrukcji pchająco-ciągnącej, pchającej. Możliwe jest także dobranie najbardziej odpowiadającej podstawy, różniącej się od standardowej kątem, kierunkiem, a nawet możliwością regulacji jej wysokości. Do najbardziej dynamicznych prac przydatne mogą okazać się dociski z dodatkowym zabezpieczeniem.
Oprócz docisków ręcznych, występują także modele pneumatyczne z siłownikiem.

Montaż i użycie docisku szybkomocującego

Mimo szerokich możliwości, które oferuje docisk szybkomocujący, jego montaż i eksploatacja nie jest skomplikowanym procesem. Niezależnie od wybranego rodzaju i modelu produktu, każdy docisk wyposażony jest w element połączeniowy, gwarantujący łatwe zespolenie konstrukcji z dowolną powierzchnią przy użyciu elementów mocujących – najczęściej odpowiednio dobranych śrub.
 
Prosta i intuicyjna budowa docisków szybkomocujących pozwala na szybkie i wygodne użycie bez specjalnego przygotowania i przeszkolenia. Konstrukcja docisków oparta jest na mechanizmie kolanowym, który uaktywnia się przy zaciągnięciu rękojeści, blokując dociskacz w pozycji zamkniętej. Aby zachować sprawność i wygodę ręcznego zaciskania, uchwyt pokryto grubą warstwą tworzywa sztucznego.

Jak dobrać najlepszą prasę dociskową?

Praski dociskowe są solidnym rozszerzeniem idei docisków szybkomocujących. Zachowując zalety docisków, prasy ręczne gwarantują jeszcze większą precyzję i niezawodność przy spawaniu i obróbce materiałów. Ich możliwości są niezastąpione – ich użycie zapewnia niespotykaną wcześniej dokładność i wygodę, pełniąc funkcję kompletnego asystenta w codziennych pracach warsztatowych. Prasy ręczne to solidnie wykonane urządzenia o nieskomplikowanej konstrukcji i niezwykle niskiej awaryjności.  
W zależności od wybranego rodzaju prasy ręcznej, różni się jej sposób działania.

Prasy ręczne stołowe

Wykorzystywane przy wszystkich procesach wymagających zdjęcia łożyska lub osadzenia go na wale.

Prasy ręczne śrubowe

Wykorzystywane przede wszystkim w wytłaczaniu, wciskaniu i dziurowaniu; niezastąpione w warsztatach samochodowych i magazynach.

Prasy ręczne zębatkowe

Uniwersalne, prasa dociska element za pomocą przekładni zębatej. Wykorzystywane w najróżniejszych pracach montażowych, warsztatowych i magazynowych.

Dociski szybkomocujące i prasy ręczne w ofercie E-hak24

Mimo coraz większego, rozwijającego się grona alternatyw, dociski szybkomocujące i prasy ręczne to wciąż niekwestionowany lider popularności w pracach montażowych i spawalniczych. Ich dostępność, wszechstronność i prostota użytkowania przekonuje do siebie najlepiej wyposażone miejsca pracy, a bezsprzeczna wygoda i związana z tym efektywność wciąż kompromituje rozwiązania z wyższych półek cenowych.
E-hak24.pl szczyci się rozwiniętą ofertą tego niezawodnego osprzętu – proponowane przez nas rozwiązania zadowolą nawet najbardziej wymagającego specjalistę.
 
0
Lista
0
Koszyk