e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Mobilne aluminiowe wciągarki bramowe, prosto od producenta

Wciągarki bramowe to urządzenia z zakresu transportu bliskiego, służące do podnoszenia ładunków o różnym udźwigu. Są rozwiązaniem, które pozwala na dużą uniwersalność – ich konstrukcja pozwala na szybki montaż i demontaż, a także sprawne  dostosowywanie do aktualnych potrzeb. Ich cechą jest również mobilność – wyposażone w zestawy kół mogą być łatwo przemieszczane, a dzięki temu używane w różnych miejscach i do różnych celów.
 

Lekkie wciągarki bramowe

Aluminiowe wciągarki bramowe, ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, charakteryzują się pewnymi cechami szczególnymi – lekkością konstrukcji, wyjątkową prostotą montażu i demontażu, a co za tym idzie – możliwością swobodnego stosowania w dowolnym miejscu
Najczęściej używa się ich tam, gdzie prace nie mają charakteru powtarzalnego – w warsztatach zajmujących się remontami i naprawami urządzeń (np. warsztaty samochodowe), w magazynach do prac doraźnych związanych z załadowywaniem towarów, a także do realizacji zmiennie zlokalizowanych prac instalacyjnych. Należy pamiętać, że wciągarki bramowe służą jedynie podnoszeniu i opuszczaniu ładunków – przemieszczanie urządzenia z podwieszonym ładunkiem jest zabronione.
 
 

Cechy urządzenia

Wykonana z aluminium wciągarka bramowa ma lekką konstrukcję, która pozwala na łatwy montaż i demontaż urządzenia, a tym samym np. transport samochodowy w miejsce wykonywania prac z jej użyciem. 
Jej konstrukcja przewiduje również możliwość dostosowania parametrów urządzenia do aktualnych wymogów miejsca oraz charakteru pracy. Podpory urządzenia pozwalają na regulowanie wysokości umieszczenia belki jezdnej, a tym samym wysokości podnoszenia (do 3,5 m) oraz rozstawu (do 5 m), a tym samym – optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni roboczej. Aluminiowe wciągarki bramowe umożliwiają podnoszenie ładunków o wadze do 2 ton. Pozwala na to wyposażenie ich w zamocowany na belce jezdnej wciągnik o dowolnym napędzie – ręcznym, elektrycznym bądź nawet pneumatycznym, w zależności od preferencji użytkownika oraz dostępnych źródeł zasilania. Przy jego doborze należy uwzględnić również warunki otoczenia – jego wilgotność, temperaturę, skład chemiczny, czy czynniki wybuchowe. Aluminiowe wciągarki bramowe przygotowywane są w dwóch wersjach – stacjonarnej, wyposażonej w stabilne podpory oraz przejezdnej, wyposażonej w zestaw najczęściej 4 kół. Niezależnie od tego wyposażenia cechują się niskim ciężarem własnym przy zachowaniu dużej sztywności i trwałości konstrukcji. Wciągarki tego typu są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Ich konstrukcja opracowywana jest z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań oraz wymogów bezpieczeństwa Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE
 

Jak dobrać aluminiową wciągarkę bramową?

Przy doborze wciągarki bramowej należy uwzględnić kilka czynników. 
Uwarunkowania te mają istotny wpływ na dobór konstrukcji oraz wyposażenia ostatecznego urządzenia, a tym samym jego funkcjonalność w czasie przyszłego użytkowania: 
  • charakter pracy – ciągła (w jednym miejscu)  lub serwisowa (w różnych lokalizacjach), 
  • maksymalna masa, kształt i wymiary podnoszonych ładunków, 
  • rozmiar przestrzeni roboczej przeznaczonej na pracę wciągarki, 
  • rodzaj napędu mechanizmów wciągania – zależny od dostępnych źródeł zasilania, 
  • sposób składowania, montażu i demontażu, 
  • warunki atmosferyczne (wilgotność, temperatura, skład chemiczny powietrza), 
  • rodzaj nawierzchni, po jakiej przemieszczana będzie wciągarka. 

 

0
Lista
0
Koszyk