e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Nietypowe wózki podnośnikowe dopasowane do potrzeb klientów

Wózki podnośnikowe to jeden z podstawowych typów wózków magazynowych, stosowanych przede wszystkim do transportu palet oraz innych ładunków – zarówno w procesach produkcyjnych i montażowych, jak i logistycznych czy magazynowych. 

Jak dobrać wózek podnośnikowy?

Dobór wózka podnośnikowego powinien odbywać się po analizie czynności, do których ma być stosowany oraz transportowanych ładunków. W dostępnych na rynku ofertach możemy wybierać wśród wózków z napędem ręcznym i elektrycznym, a także z napędzanym ręcznie lub elektrycznie mechanizmem podnoszenia. Wózki podnośnikowe standardowo wyposażone są w widły analogicznie do wózków widłowych, lecz różnią się pod względem ich rozstawu, wysokości podnoszenia oraz udźwigu – podstawowymi parametrami przy wyborze tego typu wózka powinny być więc waga i rozmiar ładunku
 

Wózek podnośnikowy do nietypowych czynności

Standardowa funkcjonalność wózka podnośnikowego to czasem za mało do obsługi istotnych procesów technologicznych czy specyficznych ładunków. Jest ona jednak doskonałą bazą do specjalistycznych urządzeń, dostosowanych do jednostkowych wymagań produkcyjnych bądź magazynowych. Specjalne mobilne wózki podnośnikowe, wyposażone w specjalistyczne oprzyrządowanie, wspomagają transport wewnątrzzakładowy oraz manipulowanie ładunkami, urządzeniami i komponentami.
 

Wózki podnośnikowe HAK:

  • nie wymagają montażu dodatkowego osprzętu, dzięki czemu zapewniają większą wydajność oraz bezpieczeństwo pracy,
  • są urządzeniami jednostkowymi, opracowanymi z uwzględnieniem potrzeb zamawiającego oraz specyfiki procesu technologicznego,
  • każdy z przyrządów ma w swojej podstawie funkcjonalność wózka magazynowego - mobilność, zwrotność oraz prostotę obsługi.
 

Jak powstają specjalne wózki podnośnikowe?

Wózki podnośnikowe HAK to urządzenia szyte na miarę. Produkowane są na podstawie projektu uwzględniającego wymagania jednostkowego procesu technologicznego. Projekt każdego wózka powstaje na bazie wnikliwego rozpoznania wykonywanych czynności wykonywanych oraz dokładnych parametrów ładunku, jaki ma być podnoszony bądź transportowany z użyciem konkretnego wózka.  To podejście, które pozwala tworzyć specjalizowane przyrządy mobilne, które znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich branżach przemysłu, nie tylko wspomagając transport ładunków, komponentów, maszyn, lecz również - obsługując złożone procesy obróbki, montażu czy magazynowania. Specjalizowany, opracowany na bazie indywidualnego projektu wózek podnośnikowy stanowi doskonałe rozwiązanie tam, gdzie  z różnych względów nie sprawdzają się dostępne na rynku wózki standardowe.
 

Jak skonstruowany jest wózek podnośnikowy specjalny?

Propozycja wózków podnośnikowych specjalnych w ofercie Ehak24.pl specjalistyczne przyrządy mobilne, których konstrukcja bazuje się na budowie ręcznych oraz elektrycznych wózków podnośnikowych, a także – w niektórych przypadkach - innych często stosowanych wózków magazynowych. Podstawowe cechy użytkowe tego typu sprzętu to wyjątkowa mobilność, łatwość manewrowania, opcja precyzyjnego manipulowania ładunkiem oraz duży udźwig, wspomagany napędem elektrycznym.  Zalety te zostały wykorzystane jako podstawa do opracowania oraz produkcji urządzeń przystosowanych do konkretnych potrzeb technologicznych. 
 
Każdy ze specjalizowanych wózków podnośnikowych oznacza w praktyce istotne zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa. Mobilne przyrządy zostały wyposażone w oprzyrządowanie przystosowane do obsługiwanego etapu procesów magazynowych, produkcyjnych i montażowych. Zaawansowane techniczne uchwyty transportowe, przyrządy i adaptery zostały zintegrowane z konstrukcją wózka, tworząc kompaktowe urządzenie, które nie wymaga montażu dodatkowego osprzętu. Całe urządzenie może mieć różny stopień zaawansowania w obszarze napędów, zasilania czy sterowania. Możliwe jest również takie opracowanie wózka podnośnikowego, by powtarzalne czynności wykonywane były w trybie automatycznym.
 

Wózki podnośnikowe Ehak24.pl – jakie zalety?

Specjalistyczne wózki podnośnikowe produkcji HAK to rozwiązanie odpowiednie w procesach technologicznych, w których nie można zastosować rozwiązań tzw. katalogowych. Sprawdzą się w transporcie ładunków, powtarzalnym przemieszczaniu form czy montażu i demontażu elementów określonych maszyn. W ofercie są urządzenia takie jak wózek do montażu form, wózek do montażu matryc, wózek do kręgów, wózek do komponentów oraz inne rozwiązania, również dostosowane do indywidualnych potrzeb.
 
 
0
Lista
0
Koszyk