e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Pakiety zawiesi pasowych

Pakiety zawiesi pasowych wysokiej jakości  Pakiety zawiesi pasowych przeznaczone są do różnego rodzaju zastosowań w szeroko rozumianym przemyśle i transporcie. Wykonane są z niezwykle wytrzymałego poliestru. Dzięki temu, że są bardzo lekkie, pozwalają na szybki, łatwy, a co najważniejsze - bezpieczny transport masywnych elementów bez narażania ich na uszkodzenia. Oferowane przez nas pakiety zawiesi posiadają deklarację zgodności, opatrzoną znakiem jakości i bezpieczeństwa CE.    Bezpieczeństwo jest najważniejsze ...
Wyświetlane 20 z 20 wyników
Pakiety zawiesi pasowych (20)

Pakiety zawiesi pasowych

Pakiety zawiesi pasowych wysokiej jakości 

Pakiety zawiesi pasowych przeznaczone są do różnego rodzaju zastosowań w szeroko rozumianym przemyśle i transporcie. Wykonane są z niezwykle wytrzymałego poliestru. Dzięki temu, że są bardzo lekkie, pozwalają na szybki, łatwy, a co najważniejsze - bezpieczny transport masywnych elementów bez narażania ich na uszkodzenia. Oferowane przez nas pakiety zawiesi posiadają deklarację zgodności, opatrzoną znakiem jakości i bezpieczeństwa CE. 
 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Z uwagi na fakt, że zawiesia pasowe używane są przez ludzi oraz niejednokrotnie pracują w ekstremalnie ciężkich warunkach, muszą spełniać szczegółowe i rygorystyczne wymagania. 
 
W naszym laboratorium przeprowadzamy skrupulatne badania i testy w trakcie procesu produkcji, dlatego gwarantujemy bezpieczeństwo podczas użytkowania naszych produktów. Do każdego z nich dołączamy metkę z ważnymi informacjami dotyczącymi parametrów, a także certyfikaty oraz instrukcję obsługi i konserwacji.
Do produkcji zawiesi wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony nie tylko dla zdrowia i życia ludzi, ale również transportowanego ładunku. Zawiesia, które oferujemy, spełniają wszystkie ważne normy regulowane przez odpowiednie dyrektywy unijne oraz krajowe dotyczące ich budowy, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Dodatkowo, na specjalne zamówienie, wykonujemy również zawiesia wzmocnione niezwykle wytrzymałymi zalewanymi osłonami poliuretanowymi. Osłony chronią przed przetarciami, przecięciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Taka konstrukcja gwarantuje wydłużoną żywotność zawiesi pasowych, nawet w przypadku intensywnego użytkowania w trudnych warunkach.
 

Uniwersalne pakiety zawiesi

Dzięki wykorzystaniu technologii wielowarstwowego materiału poliestrowego (PES) zawiesia pasowe wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, zachowując przy tym niską masę własną, co ułatwia codzienną pracę. Poliester zapewnia odporność na ciecze ropopochodne oraz substancje chemiczne, które często spotykane są w przemyśle. Dodatkowo zawiesia zakończone są wzmocnionymi pętlami, gwarantującymi pewne i mocne zawieszenie na urządzeniach dźwigowo-transportowych. 
Zawiesia pasowe dzielimy na podstawowe grupy według dopuszczalnego obciążenia roboczego (DOR). 
Oferowane przez nas pakiety składają się z kilku tych samych zawiesi ogólnego przeznaczenia oraz grup o różnym obciążeniu roboczym. Daje to możliwość doboru i dostosowania odpowiedniego zawiesia pasowego do przenoszonego ładunku. W celu łatwej identyfikacji i ograniczenia ryzyka pomyłki, kolory zawiesi pasowych odpowiadają ich maksymalnym dopuszczalnym obciążeniom roboczym.
 

Pakiety zawierają m.in.:

  • zawiesia pasowe 2t - oznaczone kolorem zielonym o dopuszczalnym obciążeniu roboczym nie przekraczającym 2 tony, 
  • zawiesia pasowe 3t – w kolorze żółtym o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu roboczym do 3 ton, 
  • zawiesia pasowe 5t – oznaczone w kolorze czerwonym, które posiadają obciążenie robocze nieprzekraczające 5 ton. 

Zastosowanie zawiesi pasowych

Pasy zawiesia wykonane z wytrzymałego poliestru wyróżniają się najwyższym współczynnikiem bezpieczeństwa, wynoszącym aż 7:1. Wysoka elastyczność, w połączeniu z niską masą własną, zapewniają komfortowe i bezwysiłkowe używanie, zwłaszcza w przypadku częstego przepinania transportowanych ładunków. Pakiety zawiesi pasowych są wykorzystywane do podnoszenia, opuszczania i transportu ładunków wyposażonych w punkty mocujące. Ponadto można ich używać do podwieszania elementów na zasadzie obwiązywania. Warto jednak przypomnieć, że w takiej sytuacji DOR maleje. Im większy kąt pracy zawiesia pasowego, tym dopuszczalne obciążenie robocze jest niższe, dlatego należy pomnożyć je przez odpowiedni współczynnik. Wszystkie zawiesia pasowe charakteryzują się szerokim zakresem temperatury roboczej, wynoszącym od -40℃ do nawet +100℃. W praktyce oznacza to uniwersalne zastosowanie i bezpieczną pracę w praktycznie każdych warunkach.
 

Zawiesia pasowe - zasady użytkowania

W żadnym wypadku nie można przekraczać DOR wyznaczonego przez producenta. W trakcie transportowania ładunków należy za wszelką cenę unikać szarpania lub ciągnięcia ich po ziemi. Ponadto pod żadnym pozorem nie można stawać pod ładunkiem, ani pod nim przechodzić. W trakcie transportu ciężkiego elementu trzeba unikać sytuacji, w której zachodzi ryzyko bujania się ładunku. Kolejną zasadą dotyczącą bezpiecznego użytkowania zawiesi pasowych jest unikanie obracania ładunku podczas podnoszenia.
 
Aby ułatwić Państwu wybór, oferowane w naszym sklepie internetowym pakiety zawiesi dostępne są w różnych konfiguracjach nośności i długości.
W przypadku problemu z doborem odpowiedniego pakietu służymy Państwu pomocą oraz doradztwem. Oprócz sprzedaży, specjalizujemy się również w wykonywaniu przeglądów okresowych zawiesi każdego typu. Serwis obejmuje m.in. czynności konserwacyjne, testy wytrzymałościowe oraz w razie konieczności, wymianę zużytych lub uszkodzonych elementów.
 
0
Lista
0
Koszyk