e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Liny stalowe 10mm

Wielozadaniowość i niezawodność to główne zalety wszystkich lin stalowych, a w szczególności tych o niewielkich przekrojach – do takich typów zaliczają się właśnie liny stalowe 10mm. Można je spotkać nie tylko w przemyśle ciężkim (budownictwo, stocznie, kolejnictwo itp.), ale również w mniej znanych zastosowaniach, np. w wyciągarkach samochodowych. Liny stalowe są wykorzystywane w każdym miejscu na świecie, bez nich – transport ciężkich elementów byłby bardzo mocno ograniczony, prawie niemożliwy. Lina stalowa 10 mm przy produkcji wymaga przestrzegania ściśle określonych norm, w dalszym...
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Liny stalowe 10mm (4)

Liny stalowe 10mm

Wielozadaniowość i niezawodność to główne zalety wszystkich lin stalowych, a w szczególności tych o niewielkich przekrojach – do takich typów zaliczają się właśnie liny stalowe 10mm. Można je spotkać nie tylko w przemyśle ciężkim (budownictwo, stocznie, kolejnictwo itp.), ale również w mniej znanych zastosowaniach, np. w wyciągarkach samochodowych. Liny stalowe są wykorzystywane w każdym miejscu na świecie, bez nich – transport ciężkich elementów byłby bardzo mocno ograniczony, prawie niemożliwy. Lina stalowa 10 mm przy produkcji wymaga przestrzegania ściśle określonych norm, w dalszym etapie poddawana jest rygorystycznym testom wytrzymałościowym i dopiero po takich czynnościach jest gotowa do użytkowania. Tylko taki proces produkcji zapewnia użytkownikom (m.in. operatorom maszyn ciężkich) wysoki poziom bezpieczeństwa, na które jest obecnie stawiany bardzo wysoki nacisk ze względu na dostępną technologię i asortyment BHP.

Lina stalowa 10mm wytrzymałość

Każda lina pomimo określonego z góry udźwigu dla danego fi – może być wykorzystywana do obsługi większych udźwigów niż wynosi jej udźwig nominalny i dalej być prawidłowo eksploatowana. Sekret tkwi w sposobie mocowania liny. W zależności od wybranego sposobu założenia liny na ładunku – można zwiększyć jej udźwig o 60%, a nawet 100%. Omawiane sposoby na zwiększenie możliwości nośnych to:
  • mocowanie liny, zawieszając ładunek bezpośrednio na niej, tylko do jednego końca liny; w tym wypadku udźwig liny nie ulega zmianie, 
  • mocowanie liny opasając ładunek np. rurę i podczepienie jej dwóch końców do jednego lub dwóch różnych punktów podczepienia; taki sposób montażu liny na ładunku zwiększa jej udźwig aż o 100%, spowodowane jest to rozłożeniem ciężaru na większą powierzchnię liny, 
  • mocowanie liny obwiązując ładunek np. rurę i przeplatając jeden z jej końców przez drugi, a następnie podwieszenie luźnego końca do haka dźwignicy lub innego punktu podwieszenia; ten sposób montażu liny na ładunku pozwala zwiększyć jej udźwig o 60%. 

Lina stalowa 10 mm do wyciągarki

Jednym z głównych przeznaczeń lin stalowych jest zastosowanie ich w wyciągarkach różnego typu. Do wyciągarek zaliczają się przede wszystkim:
  • wyciągarki leśne (lebiodki leśne),
  • wyciągarki samochodowe (stosowane przy off-road),
  • wyciągarki holownicze (stosowane na lawetach samochodowych), 
Wszystkie z nich łączy element budowy, którym jest bęben linowy. To na niego nawinięta jest lina, np. lina stalowa 10 mm. Za pomocą pilota sterującego wprawia się w ruch obrotowy bęben i zwija lub rozwija linę z ładunkiem.

Lina stalowa 10mm

W eHak24 proponujemy Państwu certyfikowane liny stalowe gotowe do użytku. Wszystkie oferowane przez nas produkty są testowane na etapie produkcji i ocechowane tabliczką znamionową. Na liny stalowe fi 10 mm udzielana jest 24-miesięczna gwarancja. Liny stalowe od e-Hak24 to przede wszystkim produkty bezpieczne i wydajne. Każda z nich spełnia europejskie normy PN-EN 12385-4, PN-69/M-80208, posiada Deklarację Zgodności PN-EN-ISO/IEC 17050:1:2005 i spełnia rygorystyczne wymagania Dyrektywy Maszynowej.
0
Lista
0
Koszyk