e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Jak wygląda produkcja zawiesi?

Co to jest zawiesie?

Zawiesia transportowe to elementy łączące urządzenie podnoszące z ładunkiem. Umożliwiają lub ułatwiają podnoszenie i transport ciężaru, pełniąc ważną funkcję w zapewnieniu bezpieczeństwa i skuteczności całej operacji. Zawiesia nie mają ściśle przyjętej formy, a ich cechy mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika.

Zastosowanie zawiesi w różnych branżach

Zawiesia, jako elementy niezwykle uniwersalne, odnajdują zastosowanie w każdej branży, w której zachodzi konieczność podnoszenia, transportu lub zabezpieczenia ładunku; są stałym narzędziem w budownictwie, przemyśle, logistyce czy energetyce, służąc przy operacjach podnoszenia i montażu konstrukcji, znajdując zastosowanie na każdym magazynie i obszarze produkcyjnym, świetnie sprawdzą się też przy załadunku.

Materiały używane do produkcji zawiesi

Rodzaje linek i taśm

Materiały używane do produkcji zawiesi różnią się w zależności od zastosowania. Liny stalowe różnią się od siebie konstrukcją; w zależności od używanej liny, różnić się może ilość drutów, rodzaj rdzenia, klasa wytrzymałości czy też kierunek skrętu. Każdy z tych aspektów sprawia, że lina ma swoje unikalne właściwości, a każdy element ma wpływ na wytrzymałość, elastyczność i odporność. Przy zawiesiach taśmowych różnić się może liczba warstw pasa, norma wykonania.

Rodzaje kausz

Kausze to akcesoria stosowane do zakuwania na zawiesiach linowych. Chronią linę przed przetarciem lub zgnieceniem, dodatkowo sprawiając, że pętle zawiesia nie są elastyczne; ułatwia to stosowanie lin z akcesoriami, pozwala także na precyzyjniejsze podejście do podnoszonego ładunku. Kausze sprzedawane są w wersji ze stali niskostopowej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej AISI 316L.

Jak wygląda produkcja zawiesi?

Cięcie i przygotowanie materiałów

Przy produkcji zawiesi zawsze należy przygotować materiały. Łańcuch i lina wymagają ucięcia odpowiednich odcinków. Przerwane ogniwa są utylizowane, a końcówki liny są zabezpieczane przed rozplotem. W przypadku zawiesi łańcuchowych, wszystkie akcesoria są od razu zakuwane na łańcuchu. 
Akcesoria przeznaczone do produkcji zawiesi łańcuchowych można obejrzeć na stronie:
https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-lancuchowe-klasa-8 

Skręcanie i formowanie linek i taśm

Liny i taśmy wykorzystywane do zawiesi są uprzednio odpowiednio formowane i zabezpieczane. Liny na rdzeniu skręca się na etapie produkcji materiału. Taśmy zawiesi pasowych są szyte maszynowo, a następnie zaszywane zgodnie z przeznaczeniem. To podczas tego etapu należy zaszyć wymagane akcesoria;
Akcesoria przeznaczone do produkcji zawiesi pasowych można obejrzeć na stronie:
https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-pasowe 

Wytłaczanie i prasowanie kausz

Kausze do zakuwania na zawiesiach są wytłaczane i prasowane z wysokiej jakości materiałów, a ich kształty odpowiadają rozmiarem średnicom stosowanych w produkcji zawiesi lin. Wraz z zaciskaną kauszą, założyć można także inne akcesoria;
Akcesoria przeznaczone do produkcji zawiesi linowych można obejrzeć na stronie:
https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-linowe 

Testowanie wytrzymałości i jakości

Testowanie wytrzymałości i jakości zawiesi to ostatni krok produkcji każdego elementu. Składają się na nie testy obciążeniowe, a także badanie profesjonalisty odpowiedzialnego za kontrolę jakości.

Kontrola jakości

Proces sprawdzania wytrzymałości

Kontrola jakości wyprodukowanych zawiesi obejmuje gruntowne sprawdzenie wytrzymałości materiałów, zakuć, zacisków i zaszyć przez odpowiednio wykwalifikowanego pracownika. Testy pozwalają na dokładne określenie parametrów zawiesia.

Testowanie obciążenia

Testy obciążeniowe są ostatnim z elementów procesu kontroli jakości. Poprzez poddanie gotowych produktów ekstremalnym warunkom obciążeniowym, specjalista potwierdza ich wytrzymałość oraz zgodność z normami bezpieczeństwa. 

Certyfikacja zawiesi

Wyprodukowane zawiesie, po przejściu przez pełną kontrolę jakości, otrzymuje certyfikat. Standardowo zawiesie znakowane jest tabliczką znamionową lub naszywką z oznaczeniami producenta i parametrami.

Pakowanie i dystrybucja zawiesi

Umieszczanie gotowych produktów w opakowaniach

Po produkcji i przejściu przez kontrolę i testy obciążeniowe, gotowe zawiesia są umieszczane w odpowiednich opakowaniach, które chronią je w trakcie transportu lub przechowywania na magazynie.

Logistyka dystrybucji

Chociaż, z uwagi na duże możliwości personalizacji, duża część zawiesi łańcuchowych i linowych jest wykonywana pod zamówienie, odpowiednie przygotowanie naszej linii produkcyjnej pozwala na ekspresowe dostarczanie zamówień. W przypadku zawiesi pasowych, dużą część możliwych kombinacji posiadamy na stanie magazynowym. Pod zamówienie szyte są najczęściej zawiesia o dużych udźwigach lub o niestandardowych długościach. 

Podsumowanie procesu produkcji zawiesi

Produkcja zawiesi to skomplikowany proces, który wymaga współpracy wielu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Oprócz mechanicznego przygotowania produktu, zawiesia są odpowiednio testowane przez kontrolę jakości; dzięki temu, wszystkie zawiesia opuszczające produkcję Przedsiębiorstwa HAK są wykonane według najwyższych norm i certyfikowane. Gwarantuje to jakość, trwałość i bezpieczeństwo w pracy z naszymi wyrobami. 
0
Lista
0
Koszyk