+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Zawiesia pętlowe klasa 8

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia łańcuchowe pętlowe

To typ zawiesi cięgnowych stosowanych w sytuacjach, w których podnoszonego ładunku nie można zawiesić ani na haku dźwignicy, ani na tradycyjnych zawiesiach hakowych. Szczególny typ zawiesi pętlowych stanowią zawiesia łańcuchowe pętlowe o obwodzie zamkniętym. 
 

Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych pętlowych

Zawiesia łańcuchowe pętlowe wykonane są z łańcucha stalowego. Dzielimy je ze względu klasę stali, z jakiej zostały wykonane oraz ilość cięgien. Cięgna zawiesia pętlowego mają postać pętli zamocowanych na ogniwie rozbieralnym oraz ogniwie zbiorczym. Zawiesia łańcuchowe pętlowe są dostępne również w wersji z hakami skracającymi, które umożliwiają dostosowanie długości pętli do bieżących zastosowań.
 

Zawiesia łańcuchowe pętlowe - zastosowanie

Zawiesia łańcuchowe pętlowe znajdują zastosowanie w specyficznych czynnościach transportowych. Służą przede wszystkim do transportu dużych ładunków niewyposażonych w zaczepy – transportuje się je poprzez opasanie pętlą zawiesia. Zawiesia łańcuchowe są szczególnie wytrzymałe na przetarcia i przerwania, dlatego doskonale sprawdzą się w podnoszeniu ładunków posiadających ostre krawędzie. Zawiesia pętlowe tego typu cechuje również wysoka odporność na warunki pogodowe, a także różne substancje chemiczne.  
Najpopularniejsze zawiesia łańcuchowe pętlowe są produkowane ze stali klasy 8. Nadają się do większości prac, jednak nie powinny być stosowane w środowisku kwaśnym – obecny w nim wodór wnika w strukturę stali, powodując zmniejszenie jej wytrzymałości. 
 

Zawiesia łańcuchowe pętlowe – zasady używania 

Należy pamiętać, że DOR zawiesi łańcuchowych jest odgórnie ustalone przez producenta i nigdy nie należy go przekraczać. Jeśli używamy zawiesi łańcuchowych pętlowych w wysokiej temperaturze lub z ładunkiem o ostrych krawędziach, należy zmniejszyć ich DOR wg współczynnika podawanego przez producenta. Nie należy szarpać ładunkiem, ciągnąć go po ziemi, stawać lub przechodzić pod podwieszonym ładunkiem oraz unikać kołysania się ładunku lub jego obracania podczas przenoszenia. 
 

Ehak24.pl

W naszej ofercie proponujemy szeroką gamę zawiesi łańcuchowych pętlowych klasy 8. Nasz zespół dysponuje odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, dzięki pomaga w odpowiednim doborze zawiesi, służy również wsparciem technicznym podczas ich stosowania. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych pętlowych.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy