+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
części zamienne części zamienne części zamienne

Zawiesia łańcuchowe 1-cięgnowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe

To typ zawiesi cięgnowych często stosowanych w procesach transportowych w różnych branżach przemysłu. Używa się ich w sytuacjach, w których ładunku nie można zawiesić na haku dźwignicy i konieczne jest zastosowanie przedłużenia w postaci jednego cięgna lub obwiązanie ładunku. 
 

Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych 1-cięgnowych

Zawiesia łańcuchowe 1-cięgnowe wykonane są ze stali wysokiej jakości. Dzielimy je ze względu klasę stali, z jakiej zostały wykonane oraz typ zakończenia cięgna. Cięgno zawiesia łańcuchowego 1-cięgnowego z jednej strony jest zamocowane na ogniwie, z drugiej – zakończone hakami obrotowymi, hakami bezpiecznymi lub kontenerowymi, hakami standardowymi, lub ogniwami. Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe bywają wyposażane w hak skracający, który umożliwia regulację długości cięgna zależnie od potrzeb i zastosowań. 
 

Zastosowanie zawiesi łańcuchowych 1-cięgnowych

Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe znajdują zastosowanie w najtrudniejszych czynnościach transportowych i przeładunkowych, odbywających się w trudnych warunkach. Cechuje je wysoka odporność na warunki pogodowe, a także różne substancje chemiczne.  
Najpopularniejsze zawiesia łańcuchowe 1-cięgnowe są produkowane ze stali klasy 8 – nadają się do większości prac.  W sklepie Ehak24.pl dostępne są również zawiesia ze stali klasy 10 o większym DOR oraz mniejszej wadze niż zawiesia klasy 8. Zawiesia łańcuchowe jednocięgnowe klas 4, 5 oraz 12 stosowane są bardzo rzadko i dostępne jedynie na zamówienie. Zawiesia klasy 8 nie powinny być stosowane w środowisku kwaśnym – wodór wnikający w strukturę stali, powoduje zmniejszenie jej wytrzymałości. 
 

Zasady używania zawiesi łańcuchowych 1-cięgnowych

Należy pamiętać, że DOR zawiesi łańcuchowych jednocięgnowych jest zmienne i zależy od sposobu zamocowania i używania zawiesia. DOR konkretnego zawiesia 1-cięgnowego odczytujemy z tabeli załączanej przez producenta, zwracając uwagę na to, jak podnosimy ładunek – w układzie prostym, czy też przez obwiązanie. Jeśli używamy zawiesi łańcuchowych 1-cięgnowych w wysokiej temperaturze lub z ładunkiem o ostrych krawędziach, należy zmniejszyć ich DOR, stosując adekwatny współczynnik. Nie należy szarpać ładunku, stawać lub przechodzić pod podwieszonym ładunkiem oraz unikać jego kołysania się lub obracania podczas przenoszenia. 
 

Ehak24.pl

W naszej ofercie proponujemy szeroką gamę zawiesi łańcuchowych 1-cięgnowych klasy 8. Zespół sklepu dysponuje odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, dzięki którym doradza w doborze odpowiednich zawiesi oraz służy wsparciem technicznym podczas ich stosowania. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych jednocięgnowych.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy