+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe

To jeden z najpopularniejszych typów zawiesi łańcuchowych, używanych w różnego typu pracach przemysłowych i załadunkowych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie ładunek nie może zostać podwieszony na haku dźwignicy i niezbędne jest zastosowanie elementu przejściowego w postaci dwóch cięgien z punktami zaczepowymi o zmiennym rozstawie. 
 

Zastosowanie zawiesi łańcuchowych 2-cięgnowych

Wysoka wytrzymałość zawiesi łańcuchowych 2-cięgnowych jest podstawą zastosowania ich w czynnościach przemysłowych, w których występują duże ciężary bądź niestandardowe ciężkie warunki. Odznaczają się wysoką odpornością na pogodę oraz agresywne substancje chemiczne.   
Najpopularniejsze zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe to zawiesia klasy 8. Zawiesia tej klasy nie powinny jedynie  być stosowane w środowisku kwaśnym, np. w ocynkowniach – panujące warunki naruszają strukturę stali, powodując zmniejszenie jej wytrzymałości. 
 

Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych 2-cięgnowych

Zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe produkowane są ze stali, której zawdzięczają swoja wytrzymałość. Dzielimy je ze względu klasę stali oraz rodzaj elementu, którym zakończone jest każde z dwóch cięgien. Oba cięgna zawiesia łańcuchowego 2-cięgnowego są z jednej strony  zamocowane na ogniwie zbiorczym, natomiast element pochwytowy na drugim końcu stanowi, zależnie od potrzeb – hak określonego typu bądź ogniwo.  Na rynku dostępne są również zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe z hakami z regulacją długości, który umożliwia zmianę ich długości w zależności od występujących potrzeb. 
 

Zasady używania zawiesi łańcuchowych 2-cięgnowych

Należy pamiętać, że DOR zawiesi łańcuchowych dwucięgnowych jest mocno zależne od metody zamocowania i używania zawiesia. DOR konkretnego zawiesia 2+-cięgnowego odczytujemy z tabeli dostarczonej przez producenta, z uwzględnieniem sposobu, podnoszenia ładunku, a konkretnie kąta rozwarcia pomiędzy cięgnami. Zawiesia łańcuchowe 2-cięgnowe stosowane w wysokiej temperaturze powinny mieć zmniejszone DOR z użyciem odpowiedniego współczynnika. Pamiętajmy też o tym, by nie szarpać ładunku, nie przechodzić pod  przenoszonym ładunkiem, a także maksymalnie unikać jego kołysania się podczas transportu. 
 

Ehak24.pl

Oferta Ehak24.pl to pełna gama certyfikowanych zawiesi łańcuchowych 2-cięgnowych o wysokiej wytrzymałości. Dysponujemy  doświadczeniem oraz wiedzą, która pozwala nam doradzać w zakresie doboru osprzętu oraz jego odpowiedniej eksploatacji. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych dwucięgnowych.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy