+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe

W pracach magazynowych, przeładunkowych oraz produkcyjnych często zdarzają się sytuacje, w których nie ma możliwości podwieszenia ładunku bezpośrednio na haku dźwignicy. W takich momentach niezbędny staje się osprzęt w postaci zawiesi łańcuchowych – do najpopularniejszych ich typów należą zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe, charakteryzujące się szerokim zastosowaniem i dużą wytrzymałością. 
 

Rodzaje i budowa zawiesi łańcuchowych 4-cięgnowych

Materiałem, z jakiego wykonuje się zawiesia 4-cięgnowe, jest łańcuch ze stali klasy 8. Zawiesia tej klasy nadają się do większości prac ładunkowych i produkcyjnych przeprowadzanych w warunkach roboczych z wyjątkiem ocynkowni. Wśród zawiesi łańcuchowych 4-cięgnowych wyróżniamy kilka ich typów, dostosowanych do odmiennych ładunków za sprawą  innych zakończeń – haków standardowych, haków kontenerowych, haków bezpiecznych lub ogniw. Cztery cięgna zawiesia połączone są z zastosowaniem ogniwa zbiorczego. W sytuacjach, w których trzeba skrócić jedno bądź kilka cięgien zawiesia, warto zaopatrzyć się w zawiesie 4-cięgnowe z hakami z regulacją długości – pozwala na modyfikację długości zależnie od zastosowań. 
 

Zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe - zastosowanie

Zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe to jeden z najpowszechniejszych rodzajów zawiesi stosowanych w podnoszeniu ładunków. Ich wysoka wytrzymałość pozwala podnosić z ich pomocą duże ciężary bądź niestandardowe ciężkie warunki. Odznaczają się wysoką odpornością na wilgoć oraz zmienną temperaturę, a także agresywne substancje chemiczne.   
Najpopularniejsze zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe są wykonane z łańcucha stalowego klasy 8. Nadają się do różnych zastosowań, poza środowiskiem kwaśnym, które uszkadza strukturę stali, zmniejszając jej wytrzymałość. 
 

Zasady używania zawiesi łańcuchowych trzycięgnowych

Podstawową zasadą bezpiecznego stosowania zawiesi łańcuchowych 4-cięgnowych jest znajomość ich DOR oraz ciężaru ładunku. Dopuszczalne obciążenie zawiesi łańcuchowych tego typu zależy od tego, w jaki sposób są używane - DORR konkretnego zawiesia sprawdzamy w instrukcji, zwracając uwagę na kąt rozwarcia pomiędzy cięgnami. Jeśli stosujemy zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe w wysokiej temperaturze, redukujemy ich DOR wg odpowiedniego współczynnika. Trzeba pamiętać również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie przechodzić pod ładunkiem, nie szarpać go i nie wprawiać w ruch kołyszący. 
 

Ehak24.pl

Zawiesia łańcuchowe 4-cięgnowe są na stałe obecne w naszym sklepie. Zapewniamy doradztwo oraz szybką dostawę zawiesi oraz pomoc techniczną w zakresie ich stosowania. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych 4-cięgnowych.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy