e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Liny stalowe 8mm

Jedną z najpopularniejszych wariantów lin stalowych dostępnych na rynku jest właśnie lina stalowa fi 8. Mnogość dostępnych konfiguracji pozwala na zastosowanie jej praktycznie w każdej branży. Świetnie nadaje się do wykorzystania w sektorze budowniczym, wydobywczym, kolejowym, hutniczym, stoczniowym, a wykorzystywana jest przede wszystkim do podnoszenia, napinania i wciągania ładunków lub przedmiotów (w tym o niestandardowych gabarytach). Lina stalowa 8 mm wykonywana jest z materiałów najwyższej jakości, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas docelowych prac. Każda oferowana lina przez E-hak24 jest poddawana rygorystyc...
Wyświetlane 20 z 4 wyników
Liny stalowe 8mm (4)

Liny stalowe 8mm

Jedną z najpopularniejszych wariantów lin stalowych dostępnych na rynku jest właśnie lina stalowa fi 8. Mnogość dostępnych konfiguracji pozwala na zastosowanie jej praktycznie w każdej branży. Świetnie nadaje się do wykorzystania w sektorze budowniczym, wydobywczym, kolejowym, hutniczym, stoczniowym, a wykorzystywana jest przede wszystkim do podnoszenia, napinania i wciągania ładunków lub przedmiotów (w tym o niestandardowych gabarytach). Lina stalowa 8 mm wykonywana jest z materiałów najwyższej jakości, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas docelowych prac. Każda oferowana lina przez E-hak24 jest poddawana rygorystycznym testom wytrzymałości, a przed oddaniem do użytkowania – zostaje specjalnie ocechowana. 

Lina stalowa 8mm wytrzymałość

Lina stalowa pleciona 8mm ma konstrukcję prawoskrętną i klasę wytrzymałości aż 1770 N/mm2. Produkowana jest według ściśle określonych norm, dzięki temu spełnia europejskie normy PN-EN 12385-4 oraz PN-69/M-80208, posiada Deklarację Zgodności PN-EN-ISO/IEC 17050:1:2005 i spełnia również normy Dyrektywy Maszynowej. Certyfikowane liny stalowe 8mm wykonane z najwyższej jakości materiałów, użytkowane w prawidłowy sposób – znacznie dłużej będą nadawać się do użytku i rzadziej będą wymagały przeglądu okresowego. 
 
W zależności od sposobu wykorzystania liny stalowej 8mm, (jeżeli jest taka możliwość) można zwiększyć jej udźwig od 60% aż do 100%! Pierwszym sposobem na zwiększenie nośności liny stalowej jest obwiązanie przenoszonego elementu (najczęściej o okrągłym kształcie, np. rury) i podwieszenie do haka dźwignicy, w ten sposób nośność wynosi 160% WLL czyli dopuszczalnego obciążenia roboczego. Innym sposobem na zwiększenie udźwigu lin stalowych jest opasanie transportowanego ładunku i podwieszenie go za 2 końce do punktów podczepienia. W ten sposób maksymalne dopuszczalne obciążenie robocze wynosi aż 200% bazowego udźwigu. Nie należy zapominać, że każda lina w odpowiednich warunkach jest w stanie wytrzymać więcej niż podaje na tabliczce znamionowej producent. W takich przypadkach pamiętać należy jednak o tym, że przeciążona lina zużywa się znacznie szybciej i ryzyko wystąpienia wypadku podczas pracy jest znacznie wyższe. 

Lina stalowa 8 mm

Liny stalowe 8mm swoją popularność zawdzięczają nie tylko stosunkowo niewielkiej masie do udźwigu jakie są w stanie podnieść, ani odpowiednim gabarytom. Ogromną zaletą podczas prac z linami stalowymi jest możliwość skonfigurowania liny stalowej z wieloma dostępnymi na rynku akcesoriami, tak aby maksymalnie dopasować linę do docelowej pracy. Do tego celu wykorzystywane są przede wszystkim kausze i tulejki zaciskowe, które mogą być zamocowane na końcach lin. Dzięki takiemu rozwiązaniu można podwiesić linę na haku dźwignicy lub dalej wyposażać ją w kolejne ciekawe akcesoria. Najczęstszymi dodatkami do lin stalowych fi 8 mm są: 

Lina stalowa 8 mm ehak24

Jako producent Urządzeń Transportu Bliskiego – zapewniamy klientom szybki dostęp do ogromnej oferty lin wszelkiego rodzaju, o różnych rdzeniach wraz z akcesoriami. Nasz zespół doświadczonych specjalistów chętnie pomoże przy doborze najodpowiedniejszego produktu. 
0
Lista
0
Koszyk