e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Ściski spawalnicze

Proces spawania wymaga zastosowania wielu narzędzi oraz elementów pomocniczych, które zapewnią sprawne i jakościowe zespalanie części konstrukcji stalowych. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań, stosowanych w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych, są ściski spawalnicze. Ściski spawalnicze – zastosowanie Ściski spawalnicze na rynku dostępne są również pod nazwą docisków szybkomocujących bądź zacisków spawalniczych. Stanowią uniwersalny osprzęt, który bezproblemowo usprawnia proces spalania różnego typu elementów w czasie prac montażowych. Niewielkie oraz łatwe w...
Wyświetlane 20 z 9 wyników
Ściski spawalnicze (9)

Ściski spawalnicze

Proces spawania wymaga zastosowania wielu narzędzi oraz elementów pomocniczych, które zapewnią sprawne i jakościowe zespalanie części konstrukcji stalowych. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań, stosowanych w warsztatach oraz zakładach produkcyjnych, są ściski spawalnicze.

Ściski spawalnicze – zastosowanie

Ściski spawalnicze na rynku dostępne są również pod nazwą docisków szybkomocujących bądź zacisków spawalniczych. Stanowią uniwersalny osprzęt, który bezproblemowo usprawnia proces spalania różnego typu elementów w czasie prac montażowych. Niewielkie oraz łatwe w przemieszczaniu i przechowywaniu ściski to podstawowe wyposażenie tam, gdzie przeprowadza się procesy spawania tak mniejszych, jak i większych elementów.

Ścisk spawalniczy – konstrukcja

Ściski do spawania najczęściej wykonane są z nierdzewnej, ocynkowanej stali. Ich stalowa konstrukcja wyposażona jest w rękojeść oraz śrubę dociskową, a także element, który umożliwia zamocowanie ścisku spawalniczego na dowolnej powierzchni przy użyciu odpowiednich śrub. Tworzywowa rękojeść umożliwia wygodny pochwyt oraz operowanie ściskiem. Konstrukcja ścisków spawalniczych oparta jest na mechanizmie kolanowym – siła dociskania jest zwiększana przez zaciąganie rękojeści, podobnie przebiega blokowanie ścisku w pozycji zamkniętej.

Ściski do stołu spawalniczego

Prosta i uniwersalna konstrukcja ścisku spawalniczego umożliwia jego wielokrotne zastosowanie do różnego rodzaju prac, włączając drobne prace spawalnicze, jak i zespalanie dużych konstrukcji stalowych. Bardzo popularnym ich typem jest ścisk do stołu spawalniczego, który idealnie sprawdza się do szybkiego mocowania obrabianych elementów na stole spawalniczym. Zastosowanie ścisku umożliwia wykonanie szybkiego i dokładnego pozycjonowania i unieruchamiania elementów na czas pracy. Ściski do stołu spawalniczego są kompatybilne z innym osprzętem stosowanym w tego rodzaju procesach.

Ściski kątowe spawalnicze

Nieco odmiennym typem ścisków spawalniczych są ściski kątowe. Ich konstrukcja umożliwia zamocowanie dwóch elementów pod kątem prostym, a tym samym – uzyskanie takiego układu podczas spawania. Ściski kątowe spawalnicze są najczęściej wykonane z wysokiej jakości żeliwa, odpornego na gorące odpryski oraz uszkodzenia mechaniczne. Elementem dociskającym jest w nich śruba dociskowa – jej dokręcanie unieruchamia obie części poddawane spawaniu. Są również konstrukcyjnie wyposażone w otwory, które pozwalają na zamocowanie ścisku do stołu spawalniczego oraz unieruchomienie zespalanej konstrukcji. Specjalną odmianą tego typu ścisków jest ścisk spawalniczy kątowy 3-osiowy, mający postać imadła przytrzymującego spawane elementy w trzech osiach.

Ściski spawalnicze zestaw

Zestaw ścisków spawalniczych to podstawowe wyposażenie każdego zakładu produkcyjnego, w którym wykonywana jest obróbka i montaż elementów stalowych. Te uniwersalne sprawdzą się w różnych sytuacjach, na rynku mamy dostępne również ich zestawy przystosowane do określonych typów prac montażowych. Przykładem jest wyspecjalizowany zestaw składający się z dwóch ścisków, umożliwiający mocowanie 3- osiowo pod kątem 90° oraz swobodny dostęp do elementów podczas spawania.

Ścisk spawalniczy do rur

Oferty producentów ścisków spawalniczych oferują również ściski spawalnicze do rur, idealne do mocowania rur i profili na czas spawania. Są zazwyczaj dopasowane do różnych średnic rur oraz ich kształtów, a ich dostosowanie do wykonywanych prac umożliwia korba regulująca. Ściski do rur są często wyposażone w nakładki dodatkowo chroniące spawane elementy przed uszkodzeniem.
0
Lista
0
Koszyk