e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych
e-hak24.pl - producent zawiesi pasowych, wężowych i łańcuchowych

Szlifierki kątowe

Szlifierka kątowa to urządzenie uniwersalne. Można jej używać do bardzo wielu zadań – ze względu na swoje funkcjonalności przyda się zarówno w niedużych warsztatach samochodowych, w zakładach produkcyjnych, pracach wykończeniowych czy na budowie.  Jak działa szlifierka kątowa? Zasadniczą częścią szlifierki kątowej jest tarcza szlifująca. Podobnie jak w przypadku innych typów szlifierek jest elementem, na którym mocowana jest cześć szlifierska, wykonana z papieru ściernego o różnej granulacji. Tarcza szlifująca wprawiana jest w ruch obrotowy, umożliwiając polerowanie różnych powier...
Wyświetlane 20 z 7 wyników
Szlifierki kątowe (7)

Szlifierki kątowe

Szlifierka kątowa to urządzenie uniwersalne. Można jej używać do bardzo wielu zadań – ze względu na swoje funkcjonalności przyda się zarówno w niedużych warsztatach samochodowych, w zakładach produkcyjnych, pracach wykończeniowych czy na budowie. 

Jak działa szlifierka kątowa?

Zasadniczą częścią szlifierki kątowej jest tarcza szlifująca. Podobnie jak w przypadku innych typów szlifierek jest elementem, na którym mocowana jest cześć szlifierska, wykonana z papieru ściernego o różnej granulacji. Tarcza szlifująca wprawiana jest w ruch obrotowy, umożliwiając polerowanie różnych powierzchni. Należy pamiętać o tym, że tarcze szlifierek kątowych obracają się z bardzo dużą prędkością, należy więc umiejętnie posługiwać się urządzeniem, bo odpowiednio wykorzystać jego funkcjonalność.
Działanie tarczy obrotowej jest również podstawą nazwy urządzenia – używa się go zawsze w ustawieniu pod kątem do obrabianej powierzchni. 

Szlifierka kątowa – do czego służy?

Szlifierka kątowa to urządzenie bardzo wszechstronne. Przede wszystkim przeznaczona jest do cięcia oraz szlifowania metali i twardych materiałów. Nie nadaje się z kolei do polerowania czy wygładzania – jej sposób działania wyklucza czynności wymagające precyzji w tym obszarze. Czynności, które najczęściej wykonuje się z zastosowaniem szlifierek kątowych, to przecinanie prętów stalowych (np. prętów zbrojeniowych), przecinanie blach, cięcie betonu czy kamienia, a także elementów ceramicznych oraz – w niektórych sytuacjach – wstępne polerowanie powierzchni wykonanych z bardzo twardych materiałów. 

Szlifierki kątowe z regulacją obrotów – funkcje dodatkowe

Dostępne na rynku szlifierki kątowe oferują szereg możliwości użytkowych – odpowiadają konstrukcji urządzeń, wśród których warto wymienić kilka cennych usprawnień. Bierzmy je pod uwagę podczas decydowania o rodzaju szlifierki do typu oraz intensywności wykonywanych prac. Funkcje nowoczesnych szlifierek to przede wszystkim: 
  • regulacja obrotów;
  • układ antywibracyjny, umożliwiający znaczące ograniczenie drgań podczas pracy;
  • blokada wrzeciona – dziś niezbędny standard;
  • rozruchowy ogranicznik prądu;
  • hamulec umożliwiający szysze zatrzymanie tarczy;
  • układ antyprzeciążeniowy.

Duże czy małe szlifierki kątowe?

Poza wyposażeniem i funkcjonalnością szlifierki kątowe dostępne są w ofertach producentów również w odmiennych rozmiarach. Do wyboru mamy zarówno małe, jak i większe szlifierki kątowe, co w rzeczywistości oznacza przede wszystkim mniejszą oraz większą powierzchnię tarcz ścierających. 
Duże szlifierki kątowe, z tarczą o średnicy 180 – 230 mm to szlifierki stosowane przede wszystkim na budowach czy w intensywnych pracach przemysłowych. Moc takich urządzeń sięga nawet 2600 W, a ciąć można nimi pręty zbrojeniowe czy kostkę brukową. 
Małe szlifierki kątowe to z kolei nieduże urządzenia z tarczą o średnicy 120 mm, odpowiednie do prac warsztatowych czy remontowych. 

Szlifierka kątowa – jaką wybrać?

Podczas zakupu szlifierki kątowej warto zwrócić na kilka aspektów budowy oraz funkcjonalności urządzenia. Szlifierka musi być solidnie skonstruowana, mieć trwałą obudowę oraz dobrze „leżeć w dłoni”. Najlepszym rozwiązaniem jest szlifierka w dedykowanej walizce – przydatna do częstego i bezpiecznego transportowania maszyny wraz z jej wyposażeniem. Przycisk uruchomienia szlifierki powinien znajdować się w wygodnym miejscu. 
0
Lista
0
Koszyk