+48 519 367 121
+48 71 349 35 02
Kontakt
Platforma sprzedażowa Ehak24.pl
ul.Jerzmanowska 8f
54-519 Wrocław

SPRZEDAŻ I OBSŁUGA KLIENTA:
+48 71 349 35 02
+48 519 367 121
+48 538 629 233
sklep@hak.com.pl
Formularz zamówienia

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek
7.00 - 16.00
przeglady promocja

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe

Limit wyświetleń
Sortuj:

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe

To osprzęt dźwignicowy  o dużej popularności w pracach przemysłowych czy magazynowych. Sprawdzają się w pracach, w których ładunek nie może być przenoszony bezpośrednio z zastosowaniem dźwignicy, lecz trzeba zastosować elementy przejściowe w formie trzech cięgien o określonej długości, zakończonych odpowiednim elementem pochwytowym. 
 

Rodzaje i konstrukcja zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe zawdzięczają swoją wytrzymałość stali, z jakiej są wykonane. Wyróżniamy wśród nich różne typy, dzieląc je na podstawie klasy materiału oraz haków czy ogniw, jakimi zakończone są trzy cięgna, w górnej części połączone ogniwem zbiorczym, mocowanym na haku dźwignicy. Zawiesia łańcuchowe trzycięgnowe można również nabyć w wersji z hakiem skracającym – to element, który pozwala wyregulować długość wszystkich bądź pojedynczego cięgna do długości pożądanej w danej sytuacji. 
 

Zasady używania zawiesi łańcuchowych trzycięgnowych

Podstawową zasadą bezpiecznego stosowania zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych jest znajomość ich DOR oraz ciężaru ładunku – DOR zawiesia nie można nigdy przekraczać. Dopuszczalne obciążenie zawiesi łańcuchowych 3-cięgnowych zależy od tego, jaki kształt ma przenoszony ładunek oraz w jaki sposób podwieszamy go na cięgnach zawiesia. DOR konkretnego zawiesia 3-cięgnowego odczytujemy posługując się danymi dostarczonymi razem z zawiesiem, zwracając uwagę szczególnie na kąt rozwarcia, jaki powstaje podczas pracy pomiędzy poszczególnymi cięgnami. Jeśli stosujemy zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe w warunkach o wysokiej temperaturze, powinniśmy zredukować ich DOR wg odpowiedniego współczynnika. Trzeba pamiętać również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie przechodzić pod ładunkiem, nie szarpać go i nie wprawiać w ruch kołyszący. 
 

Zawiesia łańcuchowe do kręgów betonowych

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe nie są zbyt często stosowane w przemyśle – jeśli chodzi o ładunki standardowe, najczęściej używa się ich do transportu kręgów. Kręgi betonowe lub stalowe wymagają pochwycenia w przynajmniej trzech miejscach z zastosowaniem odpowiednich uchwytów, które najczęściej mocowane są właśnie na zawiesiach trzycięgnowych. Zawiesia łańcuchowe do kręgów betonowych mogą być stosowane również w trudnych warunkach pogodowych oraz w środowiskach agresywnych chemicznie. 
 

Ehak24.pl

Zawiesia łańcuchowe 3-cięgnowe to stała pozycja w ofercie naszego sklepu – można zakupić je w zestawieniu z odpowiednimi uchwytami do podnoszenia kręgów. Jeśli nie wiesz, jakich zawiesi potrzebujesz, skontaktuj się z nami – doradzimy i dobierzemy sprzęt odpowiedni do twoich prac. Oferujemy również przeglądy i naprawy zawiesi łańcuchowych trzycięgnowych.
Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Polski Techniczny Sklep Internetowy