Ręczne zaginarki do blachy
Odpowiednio wyprofilowane blachy to niezbędny materiał produkcyjny wielu zakładów. Do tego celu stworzone zostały
zaginarki do blach o różnej grubości. Specjalny stół roboczy pozwala w dość łatwy i bezpieczny sposób wyprofilować blachę do wymaganego kształtu. Ręczna zaginarka do blach umożliwia nie tylko zaginanie blachy (z elementu płaskiego otrzymujemy przedmiot zakrzywiony), ale również prostowanie blach, gdy gięcie skutkuje wyprostowaniem obrabianego arkusza blachy. Samo gięcie może odbywać się za pomocą dedykowanych do tego celu urządzeniach: zaginarek i zawijarek, ale w przemyśle stosuje się wymiennie specjalne prasy z tłocznikami, prasy krawędziowe i walce.
Zwijarka do blachy różnej grubości
W ofercie ehak dostępne są zaginarki do różnej grubości blach, do najpopularniejszych z nich należą modele dopasowane do gięcia arkuszy blach o maksymalnej grubości 2-2,5 mm. Do niestandardowych, sporadycznie wykorzystywana jest zaginarka do blachy 3mm, ale jest to urządzenia wytwarzane na specjalne zamówienie, rzadziej spotykane w użytkowaniu.
Zalety zaginarki do blach ręczne od E-hak24
Dostępne w naszej ofercie produkty mają wiele cech ułatwiających pracę. Specjalnie skonstruowane urządzenia charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa podczas prac. Kolejnym elementem przemawiającym za wyborem zawijarki jest stabilne mocowanie blachy, które posiada dedykowany system mocowania arkusza. Dzięki elementowi, za pomocą którego można w łatwy sposób stabilnie ustawić kąt gięcia - można powtarzalnie obrabiać następne arkusze dokładnie w tym samym kształcie. Występujące łożyska ślizgowe zaginarek są samosmarujące co znacznie wydłuży czas eksploatacji. Wszystkie rodzaje zawijarek i zaginarek do blach są produkowane zgodnie z europejskimi normami, są zgodne z normami CE, ponadto wszystkie z nich mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria ułatwiające prace.
Jaka zaginarka do blachy ręczna będzie najlepsza?
Zaginarkę powinno dobierać się biorąc pod uwagę parametry docelowo obrabianych elementów oraz miejsce potrzebne na ustawienie urządzenia. Zaginarka powinna również mieć wystarczająco dużo miejsc wokół urządzenia, tak by podczas użytkowania nikt nie był narażony na utratę zdrowia. Ostatecznie głównym czynnikiem warunkującym wybór konkretnego urządzenia jest grubość obrabianych blach. Ze względu na charakter pracy wyróżnić możemy dwa typy zaginarek –
ręczne i mechaniczne. Pierwsze z nich znajdują się w ofercie naszego sklepu ze względu na znacznie większą popularność, kompaktową budowę i brak konieczności posiadania specjalnych uprawnień do obsługi urządzenia.
Jak używać zaginarek i zawijarek do blach?
Przed każdym użyciem należy sprawdzić ustawienie
urządzenia, musi być stabilne. Następnie należy ustawić odpowiedni kąt gięcia i przystąpić do pracy. Obrabiana blacha jest najczęściej dociskana do konstrukcji za pomocą belki gnącej. Krzywizna tworzy się na arkuszu blachy przez działanie momentu zaginającego. W jego wyniku następuje plastyczne odkształcenie blachy, aż do momentu przekroczenia konkretnej wartości – wtedy następuje trwałe odkształcenie arkusza. Po zwolnieniu elementu dociskowego blacha nieznacznie zmieni swój kształt ponieważ w końcowej fazie pracy, nie przekraczany jest moment trwałego odkształcenia.
Certyfikowana zaginarka kompaktowa od E-hak24.pl
Wszystkie oferowanie przez nas produkty produkujemy sami lub dostarczamy wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Wieloletnie doświadczenie i zdobyta wiedza gwarantuje profesjonalne doradztwo u naszych specjalistów w kwestii wyboru urządzenia oraz dodatkowych czynności związanych np. z transportem obrobionych arkuszy blach w obrębie zakładu lub poza nim. Wszystkie zwijarki są dodatkowo odpowiednio zabezpieczone (malowanie proszkowe), posiadają instrukcję obsługi i eksploatacji oraz niezbędne certyfikaty i deklaracje. Poza standardową ofertą zawijarek ręcznych, proponujemy również również mechaniczne zaginarki i zawijarki do blach, idealnie nadające się do obróbki grubszych oraz większych formatów arkuszy blach.